Okul ve Kurs Seçiniz

Kurucudan Mesaj


"EĞİTİMİN HEDEFİNE, İNSANLIĞIN YÜKSEK DEĞERLERİNİ KOYMAK"
1969 yılından bu güne dek süren eğitimcilik ve eğitim işletmeciliği meslek hayatımda bir ütopyam olagelmiştir; "Eğitimin hedefine, insanlığın yüksek değerlerini koymak." İnsanlığın yüksek değerlerinin ne olduğu konusu ise basit bir yolla anlaşılabilirdi; "insanın doğasına yapılacak bilimsel bir seyehat..."

Özellikle günümüzde, bu yüksek ideal uğrunda gösterilecek her çaba için bizi aydınlatacak yardımcılar, bolca bulunmaktadır. "Bütün Fen ve Sosyal Bilimler" bu bilimlerin rehberliğinde mutlu insan, mutlu toplum imparatorluğu kurulabilirdi. Ve işte okul ve kurslar tam da böyle bir yerdir… "Tüm dünyaya gelecek hazırlanılan mekânlar" işte Eğitim Bilimleri Okulları ve Kurs Merkezleri de bu duygular eşliğinde kuruldu. Eğitimin temel örgüsü de şu mantıkla çerçevelendi; "Bilimin gerçek verileriyle, öğrencinin aklına kapılar açılacak. Ancak iradesi elinden alınmayacaktır." Analiz ve sentez yapabilen, pratik hayatta da inisiyatif kullanabilen insan modelini, eğitim sisteminin odağına koyarak çalışmalarımıza başladık. Okul ve kurslar bir öğrencinin sadece öğrenme yeri olmadığı bilincinden hareketle, en çok zaman geçirdiği bu mekânlarda, öğrenmenin yanı sıra arkadaşlıklar edinme, kendisini ispat etme, gözlem yapabilme gibi onlarca gereksinimin karşılandığı yerler olarak düşündüğümüzde, her insan gibi her öğrencinin de şu beş temel ihtiyacına cevaplar aramaya başladık.

RUHSAL GELİŞME,
DUYGUSAL GELİŞME,
ZİHİNSEL GELİŞME,
BEDENSEL GELİŞME,
AKADEMİK GELİŞME...

Bunun için Okullarımızda onlarca kulüp kurduk ve şu çağrımızı yaptık; "Sizi evrensel bilgilerle donanmış zihinsel aydınlığa, sanatın her çeşidiyle renklenmiş duygusal heyecana, etik değerlerle yücelmiş ruh bakımına, sporun sağlıkla bütünleşmiş bedensel gelişimine, akademik başarıya, vizyona, erdeme, hoşgörü atmosferine çağırıyoruz." Bu çağrımız öylesine büyük bir karşılık buldu ki, İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin birçok vilayetinde yeni okullar ve kurs merkezleri açmak sorumluluğu ile bizi karşı karşıya getirdi. Bu mutlu yolculukta, önümüzdeki yıllarda daha çok Eğitim Bilimleri Okulları ve Kurs Merkezleri ile hizmet vermeyi diliyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Orhan ÖZBEY

 


 

Eğitim Bilimleri Avantajlarını Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.