Ortaokul Eğitim Anlayışımız / Eğitim Bilimleri
Okul ve Kurs Seçiniz

Ortaokul Eğitim Anlayışımız


Eğitim Bilimleri Okulları olarak uyguladığımız eğitim programında öğrencilerimizi hayata hazırlamayı öncelik olarak almaktayız. Temel branşlarda uyguladığımız birçok etkinlik ile öğrencinin derslerde kazanım olarak öğrendiği konuları yaşamında deneyimlemesi amaçlanmaktadır.

Ortaokul dönemi; çocukluk çağının sonlarına yaklaşılarak birey olma yolunda ilk adımın atıldığı, ergenlikle birlikte bir kabuk değişiminin gerçekleştiği, her bireyde farklı gelişen bir dönemdir.

Ara sınıflar olarak ele aldığımız 5-6-7. sınıflarımızın gelişim dönemlerine uygun olarak, kendilerini tanımaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda  gelişimlerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu kademelerde uyguladığımız Yaşam Becerileri Programı ile günlük yaşam becerileri, değerler eğitimi ve drama etkinlikleri ile bir program oluşmakta ve 5.6. ve 7. sınıflara haftada bir saat olarak uygulanmaktadır. Bu sayede sosyal hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını amaçlamaktayız. Ayrıca 5. ve 6.sınıf kademelerinde yoğunlaştırılmış yabancı dil dersleri ile öğrencinin erken dönemde dil gelişiminin sağlaması amaçlanır.

Akademik eğitim anlayışımız doğrultusunda 8. sınıflar kademesi sınav grubu olarak kabul edilir. Yıl içerisinde uyguladığımız birçok deneme sınavı ile öğrencilerin sınav pratiği artırılırken, eksik olduğu konular da konu analizleriyle tespit edilir. LGS sınavı ve tercih süreciyle ilgili öğrenci ve velilerimize sınavla ilgili önemli noktalarda bilgilendirmelerin yapıldığı seminerlerimizle yeni sınav sistemi hakkında her açıdan bilgi sahibi olmaları amaçlanır.

Gelişen teknoloji dünyasına uygun olarak ders içeriklerimizde olan bilişim teknolojileri ve robotik kodlama eğitimleri öğrencilerin motor becerilerini geliştirmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma ilkelerini anlamalarına yardımcı olmanın yanı sıra; zihinsel gelişim, problem çözme gibi pek çok alanda gelişim göstermelerini sağlamaktadır.

Eğitim Bilimleri Avantajlarını Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.