İlkokul Eğitim Anlayışımız / Eğitim Bilimleri
Okul ve Kurs Seçiniz

İlkokul Eğitim Anlayışımız


İlkokulda öğrencilerimiz bilişsel gelişim olarak somut işlemler dönemindedir. Bu nedenle somut öğrenme yaşantıları öğrenmeyi kalıcı hale getirir.

Eğitim Bilimleri Okulları olarak ilkokulda öğrencilerimizin somut öğrenme yaşantılarıyla öğrenmelerini kalıcı hale getiriyoruz. Temel yaşam becerilerini (özgüven, özdenetim vb.) destekleyerek temel değerlerini oluşturmalarını (sevgi, saygı, hoşgörü, adalet, yardımseverlik, çevre duyarlılığı, doğa sevgisi vb.) önemsiyoruz.

MEB müfredatına göre oluşturduğumuz eğitim içeriklerini bireysel ve grup projeleri ile, oyun destekli öğretim yöntemleri ile, alan gezileri ile ve sosyal sorumluluk projeleri ile destekliyoruz. Böylece grup içinde var olmalarını, kendini değerli hissetmelerini sağlıyoruz ve akademik farkındalıklarını oluşturuyoruz.

Her gün rutin olarak yaptığımız okuma çalışmaları ve kitap etkinlikleri ile okuma kültürlerini oluşturmalarını sağlıyoruz.

Aile etkinlik önerilerimiz ile öğrenmenin yalnızca okul içinde değil hayatın içinde olduğunu fark ettiriyoruz. Biliyoruz ki en iyi öğrenme okul, aile,  öğrenci üçgeni doğru iletişim ile mümkün olmaktadır.

Kullandığımız kurumsal erişim portalı ile öğrenci velilerinin, öğrenci görevlerini ve okul içeriğinin takibini yapmalarını sağlıyoruz. Danışman sınıf öğretmenleri ile yüz yüze, telefon ile veya kurumsal portal üzerinden erişime geçerek çocuğu hakkında her bilgiye kısa sürede ulaşmalarını sağlıyoruz.

Eğitim Bilimleri Avantajlarını Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.